مصرف نوشابه های انرژی زا را متوقف کنید! برترین متخصصان قلب در بمبئی را تحسین کنید

اداره ایمنی و استانداردهای مواد غذایی هند (FSSAI) ادعا می کند که ترکیبات کافئین و جینسنگ طبق استانداردهای بهداشتی غیرمنطقی و غیر مجاز است. سه شرکت از بمبئی ، گورگان و پونا مورد سرکوب قرار گرفته اند.

تنظیم کننده های ایمنی غذا فروش چند محصول دیگر را که دارای ترکیبات مشابه هستند و به عنوان برطرف کننده خستگی ، بهبود دهنده هوشیاری ، تنش زا و استرس زا طبقه بندی یا معرفی می شوند ، ممنوع کرده اند. این نوشیدنی ها ، که در بطری ها و کیسه های کوچک موجود است ، به طور کلی توسط جوانان به عنوان یک مد مد روز یا نوشیدنی بهداشتی مصرف می شود.

به گفته FSSAI ، “اثرات مخرب” معجون کافئین و جینسینگ – ترکیبی که از گیاهی که برای تهیه داروی چینی به شکل سنتی استفاده می شود ، استخراج شده است ، دلیل اصلی است که توسط هیئت علمی ذکر شده است. این مجله همچنین هشدار داد که همانطور که توسط مجله کانادایی قلب و متخصص قلب در مشهد عروق ادعا می شود ، می تواند کشنده باشد. این هشدار می دهد که اثرات متضاد می تواند منجر به مرگ ناگهانی قلبی در صورت ترکیب با الکل یا سایر داروها شود. FSSAI با ساختن این حروف شروع به سرکوب تولیدکنندگان کرد. این شرکت ها را به صورت عمومی در وب سایت خود ارسال کرد.

نگرانی هایی از سوی فعالان بهداشتی در مورد تنظیم مواد تشکیل دهنده نوشیدنی های انرژی زا در هند مطرح شده است. محتوای کافئین نگرانی اصلی است. به طور کلی میزان کافئین در نوشیدنی های گازدار تنظیم می شود – 145 قسمت در میلیون (ppm). با این حال ، برای نوشیدنی های انرژی زا چنین مقرراتی وجود ندارد. در برخی از آنها ، محتوا تا 320 ppm بود. فعالان ادعا کردند که چنین نوشیدنی هایی دارای مقادیر زیادی کافئین هستند و می تواند در دراز مدت منجر به اثرات سوء جدی بر سلامتی شود.

سرکوب FSSAI زمانی رخ داد که فعالان بهداشت در مورد تنظیم مواد تشکیل دهنده در چنین نوشیدنی ها صدای قوی را بلند کردند. این سرکوب منجر به ممنوعیت فوری – Monster و Absolutely Zero تولید شده توسط Monster Energy of India شد. ابر 9 در طعم های مختلف ساخته شده توسط Pushpam Foods & Beverages؛ نعناع لیمو Tzinga ، Tzinga Tropal Trip و Tzinga Mango Strawberry تولید شده توسط Hector Beverages. در اعلامیه هایی که به این سه شرکت ارسال شده است ، حکم توقف فوری تولید ، فروش و توزیع را اعلام کرده است.

تیمی از محققان و پزشکان درباره تأثیر چنین نوشیدنی هایی بر قلب هشدار داده اند. در مقاله منتشر شده محققان گفته اند که مشورت با متخصص قلب قبل از مصرف بسیار مهم است. متخصصان قلب در بمبئی به شدت از نتایج تحقیقات حمایت می کنند. آنها ادعا می کنند که ترکیب کافئین ، جینسینگ و الکل یا داروها منجر به ایست قلبی در افراد جوان و سالم می شود. آنها از مردم می خواهند که فقدان مقررات در مورد این نوشیدنی های با سطح کافئین بالا را درک کنند. و اصرار دارند که والدین باید فرزندان خود را از مصرف آن منع کنند. علاوه بر این ، متخصصان قلب در بمبئی تاکید می کنند که باید روی برچسب ها هشدار داده شود که “مصرف نوشیدنی های انرژی زا برای زندگی خطرناک است”.